Trwa peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w Archidiecezji Poznańskiej 16-30 grudnia 2023

16 grudnia br. relikwie bł. rodziny Ulmów przybyły do Archidiecezji Poznańskiej z Gniezna. Przywiózł je ks. Jurand Żelisławski – archidiecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin. Na rozpoczęcie peregrynacji w Archidiecezji Poznańskiej sprawowana była uroczysta Msza św. o g. 18.00 w Katedrze Poznańskiej pod przewodnictwem J. E. Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Metropolity Poznańskiego. W koncelebrze byli m.in. proboszczowie parafii, które uczestniczą w diecezjalnej peregrynacji, przedstawiciele poznańskiej Kapituły Katedralnej i inni kapłani.  

Zapraszamy do uczestnictwa w peregrynacji błogosławionej rodziny Ulmów, zwłaszcza w obchodach Święta Młodzianków, dziękczynienia za dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które w tym roku połączone jest z peregrynacją relikwii bł. rodziny Ulmów, a odbędzie się w czwartek 28 grudnia 2023 roku w kościele pw. Zwiastowania Pańskiego – diecezjalnym Sanktuarium Świętości Życia (przy ul. Leśmiana 2a w Poznaniu). O godz. 18:00 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe w kościele, a po nim o 18:30 Msza święta, której będzie przewodniczył ks. Biskup Jan Glapiak. 

Peregrynacja relikwii potrwa do 30 grudnia. Zachęcamy również do przybycia do Fary Poznańskiej, gdzie 30 grudnia o godz. 12.45 zostanie odprawiona Msza Święta na pożegnanie relikwii bł. rodziny Ulmów.  

Szczegółowy plan peregrynacji w naszej Archidiecezji: plan peregrynacji
Za wszelkie zmiany w planie odpowiadają poszczególne parafie.

Fotorelacja: http://archpoznan.pl/pl/fotorelacje